Żółty na dobrą pamięć

Wnętrza pomalowane na żółty kolor są jasne i sprawiają wrażenie przestronnych. Jego różne odcienie powinny być odpowiednio dopasowane do danego pomieszczenia. Kolorem żółtym powinny otaczać się osoby nieśmiałe, niepewne siebie, wycofane, gdyż jako żywa barwa poprawia nastrój.

Także osoby, które dużo czasu poświęcają na naukę powinny przebywać w żółtych pomieszczeniach lub mieć wokół siebie akcesoria i dodatki w takiej barwie, gdyż wpływa ona stymulująco na pracę mózgu. Mowa tu o polepszeniu pamięci i zdolności logicznego myślenia. Warto również dodać, że żółty wpływa korzystnie na działanie układu oddechowego oraz pokarmowego.

Jak już wcześniej wspomniano odcienie żółtego powinny być odpowiednio dobrane do wnętrza. Tak też np. w kuchni sprawdzi się ten w żywych odcieniach, który będzie kontrastowała z bielą lub metalicznym kolorem sprzętów i wszelkich dodatków.

Warto jednak wspomnieć, że żółty pobudza apetyt. Natomiast w łazience zaleca się zastosowanie pastelowych żółci, czy to na całej powierzchni ścian lub tylko pod postacią akcesoriów i drobiazgów.

Ważne jest jednak to, aby kolor żółty stosować z umiarem, zwłaszcza jeśli są to duże pomieszczenia w domu. Wówczas powinniśmy ograniczyć się tylko do pomalowania ścian w tej barwie albo zdecydować się na dodatki, ewentualnie meble w takim wybarwieniu. Może to być np. kanarkowa kanapa, ceglasto-żółty stół lub materiały w słonecznym odcieniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *