Zielone ukojenie

Zielony wprowadza spokój i harmonię do wnętrz. W jego otoczeniu najlepiej się wypoczywa, gdyż działa regenerująco na ciało i umysł. Barwa zielona polecana jest wtedy, kiedy odczuwa się wzmożony stres.

Spoglądanie na zieleń koi zmęczone oczy. Jednak barwy tej należy unikać, kiedy musimy szybko wykonywać jakieś działania, gdyż możemy poczuć się rozleniwieni oraz kiedy czujemy się samotni i opuszczeni, gdyż takie poczucie może się pogłębiać w obecności zieleni.

Kolor zielony rzadko jest stosowany we wnętrzach. Na tą barwę decydują się raczej osoby, które w niesztampowy sposób chcą zaaranżować jakieś pomieszczenie w mieszkaniu.

Na ścianach najlepiej jest zastosować żywe odcienie zieleni, które kojarzą się ze świeżością. Często na ten kolor malowana jest tylko jedna ściana, a pozostałe pokrywane są kontrastującą białą farbą.

Zieleń wygląda również ciekawie w połączeniu z niebieskim. Jak już wcześniej wspomniano zieleń działa uspokajająco, więc idealnie sprawdzi się w sypialni oraz salonie, czyli w tych pomieszczeniach, gdzie najważniejszy jest odpoczynek i relaks. Co ciekawe można jej również użyć w pokoju do nauki lub gabinecie, gdyż zieleń działa stymulująco na pracę mózgu i poprawia koncentrację.

Zielony można wprowadzać do wnętrz także pod postacią mebli i dodatków. Ciekawym wizualnie rozwiązaniem będzie zielona sofa w salonie, której tłem będzie biała, niebieska lub żółta ściana.

Zieleń tworzy także wspaniałą kombinację z brązowymi meblami oraz dodatkami wykonanymi z  gliny. Często zieleń dominuje w naszych domach pod postacią różnych gatunków roślin. Jeśli zgromadzimy sporo doniczek z kwiatami, będziemy mieli wrażenie, że cały czas trwa wiosna i wszystko rozkwita dookoła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *