Pomarańczowa radość

Pomarańczowy idealnie sprawdzi się w dużych, ale co ważne, w zacienionych pomieszczeniach. Jednak w jego przypadku należy uważać z poszczególnymi odcieniami, aby nie były one zbyt ciemne i przytłaczające tym samym.

Jako połączenie dwóch kolorów, czyli żółtego i czerwonego, pomarańczowy działa w podobny do nich sposób. Barwą tą powinny otaczać się osoby chorujące na depresję oraz te, którym brakuje motywacji i sił do działania.

Pomarańczowy leczy także schorzenia układu krwionośnego oraz oddechowego jak np. katar i astmę. Jako ciekawostkę można dodać, że pomarańczowy ma silne działanie kosmetyczne, gdyż wspomaga regeneracje włókien kolagenowych i poprawia ogólną wytrzymałość skóry.

Wnętrza, w których dominuje kolor pomarańczowy wpływają pozytywnie na nastrój domowników. Nic w tym dziwnego, gdyż barwa ta kojarzy nam się z egzotycznymi owocami, słońcem, ciepłem, a zatem błogim wypoczynkiem.

Pomarańczowy to radość, którą warto wprowadzić w swoje życie. Poświęćmy zatem chwilę czasu, aby wnieść do swojego życia więcej szczęścia. Możemy tego dokonać w bardzo prosty sposób.

Wystarczy, że zakupimy kilka dodatków w różnych odcieniach pomarańczy, które będą wspaniałą dekoracją naszego mieszkania. Mogą to być np. puszyste poduszki, obrazy z wakacyjnymi motywami, zasłony i wiele innych drobiazgów i akcesoriów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *