Pokoloruj swoje życie

Jak się okazuje, barwy mają ogromny wpływ na nasze psychiczne i fizyczne samopoczucie. Często jednak nie zdajemy sobie z tego sprawy i wybieramy kolory, którymi się otaczamy w intuicyjny sposób. Jedne kolory lubimy bardziej, a inne mniej. Warto mimo wszystko zapoznać się z charakterystyką poszczególnych barw i tym jak na nas oddziałują.

Wówczas, podczas aranżowania mieszkania będziemy wiedzieli, gdzie i jak zastosować dany kolor.  Również zawczasu powinnyśmy stworzyć plan, który pozwoli nam określić, jaki efekt chcemy ostatecznie osiągnąć urządzając dane pomieszczenie. Zatem na sam koniec kilka wskazówek.

Kieruj się w pierwszej kolejności własnymi upodobaniami. Tworzysz przecież przestrzeń, która właśnie Tobie powinna jak najbardziej odpowiadać. Jeśli chcesz eksperymentować, nic nie stoi na przeszkodzie.

Natomiast jeśli stawiasz na klasykę, to jak najbardziej korzystaj z już sprawdzonych wzorców. Po drugie, pamiętaj, żeby kolor dobrać odpowiednio do metrażu pomieszczenia i stopnia jego nasłonecznienia lub oświetlenia.

Czerń na pewno nie będzie dobrze wyglądać w małych pokojach i w wąskich korytarzach. Zwiększ optycznie pomieszczenie przy użyciu jasnych barw.  Pamiętajmy również o tym, że ciemne kolory ścian sprawiają wrażenie, jakby przybliżały się one do nas. Z kolei jasne ściany wizualnie oddalają się od nas i mamy przez to wrażenie, że pomieszczenie zyskuje na metrażu.

Zanim zaczniemy urządzać nasze mieszkanie, warto zapoznać się z licznymi trikami i zasadami odnośnie wyboru i łączenie poszczególnych kolorów. Już na poziomie wyboru samych barw, możemy stworzyć wnętrza, w których będziemy się czuć idealnie pod względem fizycznym i psychicznym. Zatem ubarwiajmy swoje życie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *