Pamiętaj o stoliku nocnym

Lubisz czytać przed snem? A może wolisz pograć na tablecie albo porozwiązywać krzyżówki? Niezależnie od wyboru czynności, przyda się  Ci się dodatkowy, niewielki mebel, który ułatwi płynne przejście od wykonywanej czynności wprost do fazy REM. Mowa o stoliku nocnym.

Ustawiony w zasięgu ręki stolik bywa bardzo pomocny.Kiedy kładziemy się do łóżka, ostatnią rzeczą, na jaką mamy ochotę jest wychodzenie z niego w celu odłożenia książki, gazety, telefonu czy tabletu.

Odkładanie przedmiotów na ziemię również nie jest najlepszym rozwiązaniem – rano, zaspani możemy zapomnieć o odłożonych rzeczach i niechcący je poturbować, stawiając na nich nogi.

Stolik nie musi być pojemny. W końcu zostawiane na nim rzeczy nie będą leżeć tak przez cały dzień. Stolik służy jedynie temu, by można było wygodnie sięgnąć po ulubioną lekturę lub grę i odłożyć je, gdy oczy zaczną nam się zamykać.

Mebel taki jest również idealnym miejscem na nocną lampkę, która zresztą pełni podobną funkcję. Zlokalizowana w zasięgu ręki, nie zmusza nas do dalekiej podróży w kierunku wyłącznika głównej lampy.

Jeśli dysponujemy niewielkim metrażem sypialni, możemy wybrać stolik, który będzie wyposażony w kilka szuflad. Dzięki temu zyskamy dodatkową przestrzeń do schowania sypialnianych rekwizytów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *