Meble edukacyjne

Bycie dzieckiem to przede wszystkim zabawa. Jednak tylko dorosłym wydaje się, że zabawa to radosne nic nie robienie. Z perspektywy dziecka sprawa wygląda zupełnie inaczej. Zabawa daje dużo radości, ale jeszcze więcej informacji na temat otaczającego świata.

Zabawa pozwala na intensywne kształtowanie dziecięcego umysłu, na rozwój intelektu, kreatywności i umiejętności społecznych. Główną areną zabaw jest natomiast pokój dla dziecka. Dlatego warto wyposażyć go tak, aby wspierał małego człowieka w trudnym zadaniu poznawania świata.

W salonach meblowych znajdziemy wiele rozwiązań dla dzieci – zaczynając od tych najmłodszych, a kończąc na nastolatkach. W przypadku niemowląt szczególne znaczenie ma samo łóżeczko i jego otoczenia.

W tej dziedzinie świetnie sprawdzą się wszelkie drobne akcesoria podwieszane nad łóżeczkiem. Umysł małego dziecka potrzebuje niemal nieustannej stymulacji, aby prawidłowo się rozwijać. Kolorowe kształty unoszące się nad głową doskonale spełniają to zadanie.

W przypadku kilkulatków, którzy wciąż popisują się nowymi, kreatywnymi pomysłami, idealnym rozwiązaniem okaże się szafka wyposażona w tablicę, po której można rysować kolorową kredą.

Jest to doskonały przykład mebla, który łączy zalety praktyczne z rozwiązaniami zaspokajającymi dziecięce potrzeby. Z pozoru proste zabawy, jak rysowanie po tablicy, w dłuższej perspektywie okazują się zwykle atrakcyjniejszym dla dziecka rozwiązaniem, niż zaawansowane elektronicznie zabawki, których możliwości są ograniczone i które nie pozwalają na popuszczenie wodzów fantazji.

Szafka wyposażona w tablice jest przy okazji funkcjonalnym elementem wyposażenia. Do szuflad schowamy zabawki czy elementy garderoby. Dzięki temu mebel nie przestanie być potrzebny, gdy dziecko dorośnie i straci zainteresowanie tablicą. Szafkę wystarczy ustawić w pokoju tak, by tablice nie była widoczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *