Idealny materac dla Ciebie – jaki materac dla dziecka

Najprostsza definicja idealnego łóżka brzmi: idealne łóżko to takie, w którym będzie nam się wygodnie spało. Od czego jednak zależy to, że w jednym łóżku nie możemy zasnąć, przewracamy się z boku na bok, a rano wszystko nas boli i nie mamy energii do działania, za to w innym łóżku zasypiamy od razu, a rano przepełnia nas chęć do życia? Czynników jest wiele, ale jednym z najważniejszych jest odpowiednio dobrany materac. Jaki materac będzie najlepszy dla Ciebie? Jaki materac dla dziecka?

Wybór materaca powinien być uzależniony przede wszystkim od wagi ciała. Wynika to z prostej reguły – dobry materac to ten, który utrzymuje naturalną krzywiznę kręgosłupa. Jeśli należymy do osób, które nie gardzą obfitymi posiłkami, a wybierzemy materac miękki – jak łatwo zgadnąć – „wpadniemy” do środka.

Materac zacznie przypominać hamak, chociaż z wygodą leżenia w hamaku łóżku nie będzie miało wiele wspólnego. W dodatku ucierpi nasz kręgosłup. Jedna noc spędzona na zbyt miękkim materacu nie stanie się przyczyną dolegliwości zdrowotnych, jednak regularne sypianie w ten sposób może skończyć się częstymi bólami i skrzywieniem kręgosłupa.

Oczywiście reguła ta działa w obie strony. Jeśli wybierzemy materac zbyt twardy, kręgosłup również nie będzie mógł przyjąć naturalnej pozycji, a w efekcie będziemy niewyspani i „połamani”.

Wybór materaca zgodnie z powyższą regułą to doskonały sposób na zapewnienie wysokiej jakości snu. Wciąż jednak pozostaje nam jeden problem do rozwiązania – jak wybrać materac, który będzie odpowiedni dla naszej budowy ciała?

Kilkuminutowe testowanie kolejnych materaców w sklepie z pewnością nie jest satysfakcjonującą opcją. Niektórzy sprzedawcy zdają sobie z tego sprawę i proponują klientom kilkudniowe okresy testów. Dzięki temu możemy zabrać materac ze sobą, przespać na nim kilka nocy i dopiero wtedy podjąć decyzję zakupową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *