Fioletowa szlachetność

Fiolet do tej pory był sporadycznie wykorzystywany w aranżacji wnętrz i najczęściej pojawiał się pod postacią dodatków i ozdób. Ten kolor wielu osobom kojarzy się niewymuszoną elegancją oraz przepychem. Jako kolor ścian powinien być używany w dużych pomieszczeniach, a w mniejszych być barwą dodatków.

Różne odcienie fioletu mają korzystny wpływ na działanie układu nerwowego i z tego względu takimi barwami powinny otaczać się osoby cierpiące na zaburzenia psychiczne. Mowa tu o różnego rodzaju nerwicach, fobiach oraz lękach.

Wskazane jest, aby artyści i osoby kreatywne przebywały w fioletowych wnętrzach i miały przy sobie przedmioty w tych barwach. Jednak trzeba uważać na to, jaki odcień przyjmie fiolet powstający z wymieszania koloru czerwonego i niebieskiego. Jego blade odcienie uspokajają a te ciemniejsze działają energetycznie.

Aby nadać fioletowi szlachetności można go połączyć ze złotą żółcią. Takie akcenty w salonie, czy jadalni uczynią z tych pomieszczeń elegancie i luksusowe wnętrza. Z kolei w sypialni fiolet można zastosować pod postacią poduszek, narzut, zasłon.

Będzie to efektownie wyglądało w połączeniu z białymi lub kremowymi meblami. Oczywiście fiolet, głównie lawendowy, będzie dominował w mieszkaniach urządzonych w stylu prowansalskim. Z kolei fiolet zestawiony ze szkarłatną czerwienią będzie przeważał w orientalnych wnętrzach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *