Energetyczna czerwień

Czerwień w mieszkaniu działa energetycznie, ale i również zmysłowo. Rzadko jest jednak używana do malowania całej powierzchni ścian, gdyż przy zbytnim natężeniu czerwień może prowadzić do złości, zwłaszcza w przypadku osób zestresowanych oraz tych o cholerycznym usposobieniu.

Jaką formę przyjmie ta barwa w naszym mieszkaniu, zależy wyłącznie od nas. Jednak we wszystkim trzeba znać umiar i dozować odpowiednio ilość wszystkich barw we wnętrzach.

Przeróżne odcienie czerwieni polecane są natomiast tym, którzy czują się przemęczeni, ospali i nie mają chęci do jakichkolwiek działań. Czerwień bowiem wpływa stymulująco na pracę serca, dzięki czemu podnosi się poziom ciśnienia krwi. Dawniej wierzono, że czerwień ogrzewa krew w żyłach i tętnicach. Nie bez powodu zatem mówi się, że czerwień to kolor miłości, który działa na nasze serca.

Czerwień będzie pasować do wnętrz klasycznych, którym doda szlachetności oraz tych nowoczesnych, gdzie będzie wyjątkowym akcentem. Odważni mogą zdecydować się na pomalowanie ścian na czerwono, ale muszą wziąć pod uwagę to, że przy nadmiarze tej barwy pomieszczenie ulegnie optycznie zmniejszeniu.

Zalecamy zatem, aby tylko jedną ze ścian pomalować na ten kolor, a jeśli nam będzie mało zastosować go w dodatkach. Ciekawym  rozwiązaniem może okazać się szkarłatna kanapa w salonie lub też witryna i stolik w tak intensywnym kolorze.

Oczywiście jeśli chcemy urządzić jakieś wnętrze w stylu orientalnym, czy to w klimacie Maroka lub Indii, czerwień będzie niezastąpiona. W tych regionach świata barwa czerwona dominuje w jadalni, gdyż wzmacnia apetyt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *