Czerń z umiarem

Zastosowanie czerni we wnętrzach jest dość odważnym krokiem. Zapewne znajdą się takie mieszkania, gdzie czarną farbą pomalowana jest chociażby jedna ściana, która staje się wyraźnym tłem dla mebli, dodatków itp. w innych jaśniejszych i kontrastowych kolorach. Czerń w nadmiarze pomniejsza optycznie pomieszczenia i je zaciemnia.

Czerń jest jak najbardziej wskazana dla osób opanowanych, które są niezależne, pewne siebie, mają własne zdanie na każdy temat. Natomiast powinni jej unikać ci, o słabej kondycji psychicznej, w których życiu dominuje przygnębienie.

Jeśli użyjemy czerni w określonym miejscu i przy odpowiednim oświetleniu wbrew pozorom wnętrze nie będzie wydawać się mniejsze. Powinniśmy jednak zrezygnować z tego kolory w ciasnych korytarzach oraz w zacienionych miejscach w mieszkaniu.

Dodatkowo czerń warto łączyć z innymi jaśniejszymi i kontrastowymi barwami jak np. z bielą i czerwienią. Coraz więcej osób decyduje się na stworzenie biało-czarnego salonu, chcąc przez to uzyskać przestrzeń, która będzie wydawać się nowoczesna, ale z odrobiną klasycznej nuty.

Zatem podejmując taki krok, wybierzmy np. czarne dywany, poduszki oraz meble. To wszystko idealnie będzie się komponować w salonie, jeśli dołożymy jeszcze pozłacane akcenty np. ramki, lustra lub też szklane żyrandole.

Obecnie firmy, które zajmują się produkowaniem i sprzedawaniem glazury, rozszerzają swój kolorystyczny asortyment o czarną barwę płytek, które mogą występować w wielu wzorach i fakturach. Czarne płytki w łazience to oryginalne rozwiązanie, jeśli uzupełnione będą białymi sanitariami, chromowanymi dodatkami oraz odpowiednim oświetleniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *