Cudowna moc kolorów – projektowanie wnętrz online

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że otaczające nas barwy wpływają na nasze samopoczucie. Od kilku lat zagadnieniem tym zajmują się osoby zainteresowane niekonwencjonalnymi metodami leczenia.

Chromoterapia, czyli leczenie za pomocą kolorów zyskuje jednak coraz więcej zwolenników. Koloroterapia ma na celu dostarczenie, wprowadzenie do ludzkiego organizmu poprzez skórę i oczy jak najwięcej barw pod postacią kolorowego światła. Każdej części ciała odpowiada inny kolor, który działa uspokajająco lub pobudza do aktywności.

Moc kolorów została odkryta już w starożytności, ale dziś znacznie więcej wiemy na temat barw. Z fizycznego punktu widzenia można powiedzieć, że kolor to energia postrzegana i odbierana przez światłoczułe komórki znajdujące się w siatkówce oka. Poziom częstotliwości energii określa, z jaką barwą mamy do czynienia.

Kolory oddziałują również na nasz mózg. Po „zetknięciu” się z jakąś barwą mózg wysyła neuroprzekaźnik do gruczołów dokrewnych takich jak np. tarczyca, trzustka, jajniki, jądra, gdzie dochodzi do reakcji hormonalnej.

Hormony z kolei wpływają na prace i działanie narządów wewnętrznych. Mózg, który wcześniej zinterpretował daną barwę jako np. czerwoną, a zatem barwę przez niego pobudzającą, doprowadzi do tego, że gruczoły zadziałają właśnie w taki sposób na nadnercza.

Zatem może warto chwilę zastanowić się na tym, jaki stan chcemy osiągnąć i dopomóc sobie w tym przez odpowiedni dobór barw we własnym otoczeniu. Jeśli nie znamy się na tym możemy zlecić projektowanie wnętrz profesjonalnej firmie lub skorzystać z projektowania wnętrz online.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *