Brązowa stabilizacja

Brązowy kolor sprawia, że poziom odczuwanego przez nas bezpieczeństwa zwiększa się. Dlatego też, brąz jest wskazany dla osób, które mają poczucie destabilizacji. Jadnak stosowanie go w nadmiarze może prowadzić do stanu melancholii lub smutku. Zatem powinny unikać go osoby, którym brakuje pewności siebie.

Wybierając brąz jako kolor ścian, powinniśmy zastanowić się nad odpowiednimi odcieniami, które będą idealnie pasować w naszym mieszkaniu. Zbyt duże nasycenie brązu może doprowadzić do takiej sytuacji, że wnętrze stanie się ciasne i ciemne. Dobierajmy więc odcienie brązu odpowiednio do metrażu pomieszczenia i jego oświetlania. Optymalnym rozwiązaniem jest połączenie kilku odcieni brązu w mieszkaniu.

Brąz w dodatkach warto łączyć z innymi kolorami. Zawsze dobrze będzie wyglądała kombinacja brązowego z kolorem pomarańczowym i żółtym. Odważniejsi mogą skomponować go z różem, lawendą, oliwkową zielenią, a nawet i niebieskim.

W większości domów występują brązowe meble – w wersjach jaśniejszych (beże) lub ciemniejszych (wenge). Warto je uzupełnić o kremowe dodatki, a kanapę przyozdobić lnianymi poduszkami. Brąz jest ponadczasowym kolorem, który wpisuje się w większość aranżacyjnych stylistyk, czy to jako dominanta lub tylko detal.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *