Bezbarwna biel

Paradoksalnie można powiedzieć, że biały to kolor pozbawiony koloru. Symbolika koloru białego sprowadza się do: czystości, harmonii, spokoju. Biel jest wstanie załagodzić wstrząsy emocjonalne oraz stresy i doprowadzić osobę otaczającą się nim do stanu ukojenia i radości.

Biel dla wielu osób wydaje się być niepraktycznym kolorem w wielu aspektach życia. Również w aranżacji wnętrz jest to widoczne. Kolor biały jeśli się już pojawia, to najczęściej na ścianach oraz w wybarwieniu sanitariatów w łazience, takich jak sedes, umywalka, wanna.

Meble w białym kolorze, zwłaszcza siedziska, czyli sofy, fotele, krzesła napotykają spory opór podczas urządzania mieszkań. Boimy się bowiem, że obicia z dnia na dzień się pobrudzą albo zostaną zniszczone w ekspresowym tempie przez małe dzieci.

Takie obawy są jak najbardziej uzasadnione, ale na rynku dostępnych jest wiele materiałów obiciowych, które w łatwy sposób można w razie ewentualnych uszkodzeń i zabrudzeń szybko wyczyścić.

Ściany pomalowane na biały kolor rozświetlają i powiększają pomieszczenie. Takie wnętrze wydaje się być świeże, czyste i zadbane. Biel przeważa oczywiście w domach i mieszkaniach Skandynawów prawie pod każdą postacią, czyli mebli, dodatków oraz jako kolor materiałów znajdujących się na podłogach, ścianach i sufitach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *